Przegląd tygodnia #10 – Facebook Watch dostępny na całym świecie

Kolejny tydzień przynosi informacje dotyczące rozwoju usług wideo przez największe media społecznościowe. Facebook Watch staje się dostępny na całym świecie. Czy nowa platforma wideo okaże się hitem? Jeżeli jesteście ciekawi co jeszcze zmieniło się w mediach społecznościowych w ostatnim tygodniu, zostańcie z nami.

Nowości na Facebooku

Facebook Watch na podbój świata

Zaczynamy od najważniejszej informacji tygodnia. Facebook Watch jest już dostępny globalnie. Do tej pory usługa była dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Facebook opublikował także pełną ofertę nowej platformy, tj. m.in.

 • Najnowsze filmy dotyczące rozrywki, gamingu, sportu, wiadomości i nie tylko – wszystko w spersonalizowanym kanale Watch.
 • Lista obserwowanych profili
 • Możliwość zapisywania filmów
 • Oglądanie filmów i programów na żywo z możliwością ich komentowania w czasie rzeczywistym
 • Program Ad Breaks umożliwiający monetyzację treści przez twórców

Usługa będzie także dostępna na Apple TV, Samsung Smart TV, Amazon Fire TV, Android TV, Xbox One oraz Oculus TV.

Jak oglądamy wideo w Internecie

Facebook opublikował raport dotyczący konsumpcji wideo przez Amerykanów. W pierwszym kwartale 2018 r. osoby w wieku 18-34 lata w USA poświęciły 43% swojego czasu na korzystanie z mediów na platformach cyfrowych (telefony, tablety, komputery). Co więcej, około ⅓ tego czasu użytkownicy spędzali na smartfonach. Autorzy raportu donoszą także, że gdy ludzie odwiedzają platformę w celu oglądania filmów, to czas ich oglądania jest pięciokrotnie dłuższy, niż w kanale informacyjnym, gdzie filmy pojawiają się spontanicznie.

Konsumpcja wideo, a reklamy

Badanie ruchu gałek ocznych potwierdziło, że na reklamy telewizyjne lepiej reagują osoby powyżej 45 r.ż. niż te w przedziale 25-34, a reklamy In-Stream (umieszczane w treści wideo) wykazały, że ludzie mają niską tolerancję dla długich reklam tego typu.

Linki w Facebook Story

Facebook testuje nową funkcję, dostępną od dawna na Instagramie, czyli dodawanie linków do Stories. Funkcja może pomóc administratorom Stron w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Facebook Stories ma obecnie około 150 mln aktywnych użytkowników dziennie, natomiast Instagram Stories ogląda codziennie ponad 400 mln użytkowników.

Nowości na Instagramie

Zwiększone bezpieczeństwo i wiarygodność kont

Instagram opublikował zestaw nowych funkcji umożliwiających sprawdzenie autentyczności konta oraz nowe rodzaje zabezpieczeń profilu.

Pierwsza zmiana dotyczy pozyskiwania informacji o koncie. Każdy użytkownik w ustawieniach swojego profilu może od teraz znaleźć informacje takie jak:

 • data utworzenia konta
 • państwo z którego pochodzi dane konto
 • informacje o kampaniach reklamowych
 • zmiany w nazwie profilu
 • profile, które mają podobne osoby obserwujące

Wystąpienie o weryfikację konta już dostępne

Druga zmiana dotyczy możliwości wysłania prośby o weryfikację konta. Opcja dostępna jest w ustawieniach konta pod hasłem “Poproś o weryfikację”. .

Aby pozytywnie przejść weryfikację, trzeba będzie spełnić szereg warunków a samo wysłanie wniosku nie będzie gwarancją jej otrzymania.

Instagram wprowadza również możliwość użycia zewnętrznych aplikacji uwierzytelniających do ochrony swojego konta. Funkcja ta, wraz z wyżej wymienionymi, jest wprowadzana systematycznie na konta użytkowników.

Nowości na YouTube

Start YouTube Giving

YouTube uruchamia nowy zestaw narzędzi za pomocą których twórcy będą mogli zorganizować zbiórkę pieniędzy na wybrany cel charytatywny. Usługa będzie dostępna zarówno przy regularnych filmach jak i transmisjach na żywo.

Nowości na Twitterze

Nowy układ odpowiedzi

Twitter testuje nowy układ odpowiedzi. Zmiany obejmują między innymi:

 • Odpowiedzi na twitty w formie wątków
 • Nową kolorystykę odpowiedzi: kolor fioletowy – odpowiedzi właściciela profilu, kolor niebieski – odpowiedzi pozostałych użytkowników
 • Oznaczenie aktywności użytkownika za pomocą zielonej kropki

Nowości na LinkedIn

Zmiany w wycenie treści sponsorowanych

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej kombinacji algorytmów LinkedIn znajdzie idealną stawkę za kampanię reklamową. Automatyczne licytowanie treści sponsorowanych będzie dostępne podczas optymalizacji pod kątem odwiedzin witryny, świadomości marki, konwersji oraz wyświetleń filmów.

Nowości na Snapchacie

Zapętlony bumerang

Nie tylko Mark Zuckerberg umie kopiować cudze pomysły. Snapchat “pożyczył” od Instagrama funkcję Bumerangu nazywając ją Bounce. W celu stworzenia filmu Bounce należy przytrzymać przyciski Infinity Loop po prawej stronie ekranu, a następnie zaznaczyć fragment filmu, który chcemy zapętlić.

 

Do góry
Do góry

Podobne posty