Jak Instagram wchodzi w nowy rok? Powoli i dość ospale. Według naszych danych obserwowane profile opublikowały aż o 4.63% postów mniej niż w ubiegłym miesiącu (grudniowe Instagram Trends znajdziesz tutaj!). Jednak wzrost zanotowaliśmy np. w przypadku ilości hashtagów na jeden post – od kilku miesięcy ta liczba ciągle rośnie, a w tym miesiącu przekroczyła już 10.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w tym miesiącu? Mimo tego, iż przez ostatnich kilka miesięcy to godzina 16 była najlepszą na publikowanie, to najbardziej atrakcyjny dla użytkowników Instagrama styczniowy post został opublikowany o 13 przez Roberta Lewandowskiego. Może to początek nowego trendu w mediach społecznościowych?

Let’s jump high!? #rl9

A photo posted by Robert Lewandowski (@_rl9) on

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze działo się w styczniu na Instagramie – zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Instagram Trends przygotowanego przez Sotrender!

This is a woman’s world

Bo oto właśnie Instagramem w styczniu zawładnęły kobiety (choć nie oszukujmy się – od zawsze tam królowały). Świadczy o tym na przykład fakt, że wśród najbardziej wpływowych kont na Instagramie na drugie miejsce wskoczył Damski Sarkazm.

instagram trends 2017

Ogromne skoki widać u Joanny Kuchty (20-letniej Polki, robiącej zawrotną karierę na polskim Instagramie z pomocą bardzo odważnych zdjęć i dzięki niecodziennej urodzie), która wskoczyła o 22 pozycje wśród najbardziej aktywnych polskojęzycznych profili. Na brak popularności nie mogą też narzekać Joanna Krupa i Joanna Jędrzejczyk, które odpowiednio wskoczyły o 9 i 10 pozycji wśród profili o największej aktywności w kategorii Osoby.

Instagram Trends styczeń 2017 - najbardziej aktywne profile w kategorii Osoby

Instagram Trends styczeń 2017 - najbardziej aktywne profile polskojęzyczne

 

Podium dla TVN-u

Po kilku miesiącach zaicekłej walki między profilami szkola.tvn.pl i Top Model Polska w końcu program Szkoła wysunął się na pierwszą pozycję w naszym zestawieniu, odbierając Top Model koszulkę lidera. Z kolei profil stacji TVN, pojawiając się wśród obserwowanych przez nas profili, trafił od razu na trzecie miejsce w stawce.

Instagram Trends styczeń 2017 - najbardziej aktywne profile w kategorii Media tradycyjne

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Instagram Trends, wypełnijcie ten formularz lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Pobierz raport Instagram Trends styczeń 2017!

Mierz działania na Instagramie w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!