Wrzesień na Facebooku był dość nietypowy. Spodziewaliśmy się po wakacjach zwiększonej aktywności administratorów stron, natomiast w ubiegłym miesiącu opublikowali średnio o 5% mniej postów niż sierpniu. W związku z tym użytkownicy rzadziej lubili treści, ale za to częściej komentowali – średnio na post przypadało o 30% komentarzy więcej niż ostatnim miesiącu wakacji.

Co jeszcze działo się na Facebooku we wrześniu? Zapraszamy do lektury najnowszego raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

Najlepsi w Fanpage Trends

Najbardziej angażujące strony na polskim Facebooku - Fanpage Trends wrzesień 2016a

Najbardziej angażujące strony na polskim Facebooku – Fanpage Trends wrzesień 2016a

Co prawda pierwsza piętnastka największych stron na polskim Facebooku we wrześniu wyglądała tak samo jak w sierpniu, to dużo działo się w innych zestawieniach. Strona Martyny Wojciechowskiej znalazła się na drugim miejscu w rankingu najbardziej angażujących stron, awansując o 17 miejsc. Szkoła, program TVN, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, wróciła do ramówki i  tym samym rankingu zaangażowania, awansowała o 12 miejsc na szóstą pozycję. W rankingu interaktywności podium pozostało niezmienione – najbardziej interaktywną stroną na polskim Facebooku pozostaje Sok z Buraka przed Lol Manią i Podaj.to.

Mierz działania na Facebooku w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Najwięcej komentarzy w Fanpage Trends

Wiecie już, że użytkownicy Facebooka we wrześniu komentowali posty stron dużo chętniej niż w sierpniu. Najwięcej komentarzy zostawiali fani youtuberów – ZWG, Naruciak i Bloweka. Na jeden post ZWG przypadało średnio aż 2055 komentarzy – cóż za zaangażowana społeczność!

Opowieść brata dilera

Najbardziej interaktywne strony w kategorii Media Internetowe - Fanpage Trends wrzesień 2016

Najbardziej interaktywne strony w kategorii Media Internetowe – Fanpage Trends wrzesień 2016

Jednym z najlepszych postów we wrześniu była dowcipna opowieść brata niedoszłego dilera opublikowana przez stronę Wyznajemy, która szybko stała się jedną z najbardziej angażujących stron na polskim Facebooku. Ten konkretny post w ciągu 24 godzin zobaczyło ponad milion użytkowników portalu. Sprawdzamy, jak do tego doszło i czy wirusowość treści można przewidzieć.

Zapraszamy do lektury raportu Fanpage Trends wrzesień 2016!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.